Литерарни конкурс

Оцена корисника:  0 / 5

Карловачка гимназија, Фонд „Филип Француски” из Сремских Карловаца и Издавачка кућа „Весели четвртак” из Београда
расписују
9. К О Н К У Р С
за најбољу кратку причу из области научне и епске фантастике.

Право учешћа имају ученици гимназија и средњих школа у Србији.
Фонд „Филип Француски” основан је са циљем да се сачува успомена на ученика Карловачке гимназије Филипа Француског (1991–2007) и да би се популарисао овај књижевни жанр.
Сваки ученик може да конкурише са једном својом кратком причом. Број радова који може да пошаље једна школа − није ограничен.
Рад треба да буде откуцан фонтом Тимес Неw Роман (ћирилица или латиница), величина слова 12, и не треба да пређе 2 куцане стране.
Рад је неопходно потписати шифром, а име аутора са подацима о разреду, школи и месту, као и број мобилног телефона, прилажу се у посебну, запечаћену коверту.
Радови се примају до 29. маја 2015. године.

Адреса за слање радова је:
Карловачка гимназија
(за Фонд „Филип Француски”)
Трг Бранка Радичевића 2
21205 Сремски Карловци
Све приспеле радове прегледаће стручни жири и доделити 1, 2. и 3. награду.
Награђеним ученицима биће уручене
дипломе и комплети књига и стрипова у издању „Веселог четвртка”
почетком јуна 2015, на свечаности у Карловачкој гимназији,
о чему ће награђени бити благовремено обавештени.

Желимо вам много лепих прича и успех на конкурсу!