Треће место на Фестивалу креативности

Оцена корисника:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

Тим ученика наше школе на Петом Интернест Фестивалу креативности, одржаном у Београду 2. и 3. јуна 2014. год., освојио је треће место.

Горан Сандић, Нада Ћирић, Милијана Миловановић, Маја Ивановић и Павле Павловић наступали су у Дому омладине 3. јуна 2014. год. где су представили свој рад „Емпатични су симпатични“. Њихов рад обухвата неколико сегмената, а то су: пројектне активности током школске 2013/2014. год., тест емпатичности (креиран и постављен на школски сајт, као и дебата на сцени Дома омладине на тему да ли азиланте из Бање Ковиљаче треба изместити.

Пројекат Интернест настао је 2006. год. са циљем развоја нових форми учења које укључују развијање читалачке вештине ученика и медијског обликовања обрађених садржаја. Лозничка Гимназија од 2007. год. учествује у овом пројекту и до сада смо реализовали пет мултимедијалних пројеката.

Као награду за освојено треће место школа је добила видео камеру.

Чланови жирија који су оцењивали радове креативних тимова ученика из 22 школе су: Љубица Арсић, књижевница, Весна Ињац Малбаша, библиотекар саветник у НБС, професор на Универзитету уметности у Београду, др Станко Црнобрња, филмски и телевизијски редитељ и предавач на Факултету за медије и комуникацију у Београду, др Александар Димитријевић, доцент на Одељену за психологију Филозофског факултета у Београду. Награду нашем тиму, за освојено треће место на Фестивалу креативности, уручио је председник жирија Небојша Брадић, позоришни редитељ.

kreativni tim

Професор Мирко Марковић