Спортски резултати

#Проглашени победници школског турнира у фудбалу - екипа II2.#

#Гимназијалка Славка Петровић (IV2) постигла је завидне резултате на више такмичења у каратеу:

- прво место на Отвореном првенству уже Србије у каратеу.

- прво место на Балканској школској олимпијади у каратеу.

- прво место на  Међународном такмичењу у каратеу у Словенији.

Свим ученицима честитамо на постигнућима и показаном спортском духу.

Литерарни конкурс

Огранак Вукове задужбине у Нишу –

Друштво за неговање духовних вредности „Вук Караџић“ Ниш

Позива на конкурсну сарадњу ученике средњих школа са темама:

1. „Бранислав Нушић и савремено друштво“ (поводом 80 година од смрти великог драмског писца)
  1. „Ниш у рату и Ниш у миру“ (поводом 140 година од ослобођења Ниша и 100 година од краја Првог светског рата)

На конкурсу могу учествовати ученици седмог и осмог разреда основне школе и средњошколци. Дозвољена сва средства и технике у обради теме: могу се слати литрерарни и ликовни, као и презентације и кратки филмови. Може се користити једино ћирилично писмо.

Радове ученици предају својим менторима/професорима, а могу их слати и на e-mailадресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Рок израде радова је до 31.12.2017. године.

Државно такмичење из физике 2017

fizika

25.03.2017. у Кладову је одржано 55. Државно такмичење из физике ученика средњих школа. Нашу школу је на овом такмичењу представљало седам ученика, од којих се чак пет вратило са неком од прве три награде.

Награде су освојили следећи ученици:

Кристина Вукосављевић (I2) 3. награда

Алекса Јањић (II1) 3. награда

Димитрије Павлов (II1) иако ученик 2. разреда такмичио се у категорији ученика 3. разреда и освојио 1. награду

Давид Ђукић (III2) 2. награда

Ивана Бурмазовић (IV1) 2. награда и пласман на Српску физичку олимпијаду

Владимир Бајић (II2) и Слободан Катанић (III1) добили су признање за учешће на државном такмичењу.

Пратиоци ученика на такмичењу су били њихови професори физике Мирослав Ристановић и Драган Станковић. Ученица IV разреда Ивана Бурмазовић ће 29. и 30. априла у Београду учествовати на Српској физичкој олимпијади, изборном такмичењу за тим који ће Србију представљати на светској олимпијади из физике.

Конкурс *Четири слободе европске уније"

Драги ученици и професори,

Обавештавамо вас да је Београдска отворена школа расписала отворени конкурсза средњошколске радове на тему: ЧЕТИРИ СЛОБОДЕ ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ. О детаљима се можете информисати на сајту http://ekonomskasu.edu.rs/2017/02/cetiri-slobode-evropske-unije-nagradni-konkurs-za-srednjoskolske-radove/

Окружно такмичење из математике

Оцена корисника:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

19. 2.2017,  у Шабачкој гимназији одржано је окружно такмичење младих математичара, на коме су наши ученици постигли завидне резултате:

прво место и прву награду освојили су:

Кристина Вукосављевић (I2), Игор Васић (II1) и Давид Ђукић (III2);

Ивана Бурмазовић (IV1) освојила је треће место и трећу награду,

док је Владимир Бајић (II1) освојио трећу награду.

Сви наведени ученици пласирали су се на државно такмичење. Искрено им честитамо.