Државно такмичење из физике 2017

Оцена корисника:  0 / 5

fizika

25.03.2017. у Кладову је одржано 55. Државно такмичење из физике ученика средњих школа. Нашу школу је на овом такмичењу представљало седам ученика, од којих се чак пет вратило са неком од прве три награде.

Награде су освојили следећи ученици:

Кристина Вукосављевић (I2) 3. награда

Алекса Јањић (II1) 3. награда

Димитрије Павлов (II1) иако ученик 2. разреда такмичио се у категорији ученика 3. разреда и освојио 1. награду

Давид Ђукић (III2) 2. награда

Ивана Бурмазовић (IV1) 2. награда и пласман на Српску физичку олимпијаду

Владимир Бајић (II2) и Слободан Катанић (III1) добили су признање за учешће на државном такмичењу.

Пратиоци ученика на такмичењу су били њихови професори физике Мирослав Ристановић и Драган Станковић. Ученица IV разреда Ивана Бурмазовић ће 29. и 30. априла у Београду учествовати на Српској физичкој олимпијади, изборном такмичењу за тим који ће Србију представљати на светској олимпијади из физике.