Модел међународног кривичног суда

Оцена корисника:  0 / 5

Пројекат обухвата ученике различитих средњих школа наведених држава (Србија, Босна и Хрватска), од којих ће на свакој сесији њих 30 бити распоређено у три симулацијске групе:
  • Тужилаштво
  • Oдбрана
  • Судије
Током петодневне сесије, прва три дана ће бити резервисана за рад са ученицима. Обрађиваће се основе права, правне терминологије и судских процеса... Током последња два дана одвијају се четири симуларна процеса.
4.5 Крећу радионице у вези са људским правима, питањима национализма и ратовања, те историјске радионице. Увече тог дана свака школа презентује свој град, школу државу на који год начин одлучи.
5.5 Почињете радити распоређени у тимове на својим правним случајевима са тренерима (материјал добијате унапред да можете да се припремите). Док се ви припремате, професори су на одвојеним радионицама намењеним њима.
6.5 је дан на којем се гледа симулација суђења, односно ви презентујете своје случајеве, а увече имамо разоговор са сведоцима/стручњацима рата у којем сви учествујемо.
7.5 Судије доносе пресуде, поподне се иде на излет, а увече је церемонија затварања.
Детаљније о пројекту можете погелдати на адреси: http://www.miccweb.org/
Уколико желите да учествујете, јавите се професору филозофије Данилу Сремчевићу, који ће предводити ученике наше школе.
Пријаве се могу послати на адресама: