Смерови

Светски дан здравља

Оцена корисника:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

Светски дан здравља желели смо да обележимо истицањем значаја одговарајуће исхране за очување здравља. Због тога смо анкетирали ученике трећег разреда наше школе, како бисмо се упознали са њиховим ставовима у вези са здравом исхраном. Анкета је спроведена у оквиру наставе грађанског васпитања у одељењу III-3. Следе одломци из ширих одговора који су прикупљени у писаном облику.

download

- „Здрава исхрана је најважнији фактор за очување нашег здравља. Оно што једемо, то смо. Под здравом исхраном се подразумева правилан унос хранљивих материја и воде. Здрава храна нам даје енергију, утиче на рад унутрашњих органа, одржава метаболизам и још много ствари које утичу на квалитетан живот.Такође, у већини ситуација, унос добре хране нам може поправити расположење.“  (Милица Лазаревић)

- „Требало би да избацимо шећере и претерану количину масти у нашој исхрани, а да уместо тога убацујемо протеине. Уз здраву исхрану и бављењем спортовима ми развијамо наше духовно стање, избацујемо негативну енергију, а уносимо позитивну.“ (Виктор Чајковски)

- „Важан је начин на који комбинујемо храну. Веома је важно да уносимо воду у организам. Беланчевине се у природи налазе у биљном и животињском свету. Главни извори беланчевина су месо, риба, млечни производи, јаја, житарице. Услед недостатка беланчевина долази до заостајања у расту и развоју. “ (Андријана Станишић)