Књижевно вече Драгана Марковића

У свечаној сали Гимназије, 12. јуна 2019. организовано је књижевно вече лозничког песника Драгана Марковића. О широком књижевном опусу говорили су сам аутор и књижевник Љубомир Ћорилић. Стихове су казивали ученици: Ана-Мариа Лукач, Анастасија Ивановић (I5) и Вук Лакићевић (III6), док је вече водила Светлана Спајић, библиотекарка школе. Догађају су присуствовали ученици и професори Гимназије, као и остали суграђани.

Захваљујемо се свим учесницима овогодишњих књижевних манифестација одржаних у нашој школи, свим љубитељима писане речи, као и директору Гимназије Дарку Несторовићу који уме да препозна и подржи културолошке потребе својих ученика.