Огласна табла

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА, 21.2.2024.

-У среду, 21.2.2024. испред Вукове-спомен школе у Тршићу, у организацији Центра за културу ,,Вук Караџић", а у реализацији Огранка Вукове задужбине Гимназије ,,Вук Караџић" и рецитаторске секције Гимназије ,,Вук Караџић" обележен је, већ традиционално, Међународни Дан матерњег језика.

-У уметничком програму учествовали су: Марија Арсеновић, 1-1; Марко Ђукановић, 1-1; Даница Милошевић, 1-2; Софија Марковић, 1-5; Александра Вуковић, 4-4 и Дарко Шаулић, 4-4, уз свесрдну подршку професорки српског језика и књижевности Гордане Богдановић и Наташе Лазић Максимовић-преседника огранка Вукове задужбине Гимназије ,,Вук Караџић" у Лозници.

НЕРАДНИ ДАНИ-ДАН ДРЖАВНОСТИ 2024.

-Према календару образовно-васпитног рада за средње школе за школску 2023/24. годину, а поводом Дана државности Републике Србије, нерадни и ненаставни дани су у четвртак, 15.2. и петак, 16.2.2024. године.

-Први радни дан за ученике и запослене је понедељак, 19.2.2024. године, према редовном распореду.

МОТО НАШЕ ГИМНАЗИЈЕ, 2024.-РАЗВОЈНИ ПЛАН ШКОЛЕ

-Након обављених законских процедура за израду новог Развојног плана школе за период 2024-2029. година, усвајања РП  на седници Наставничког већа 25.12.2023. и  Школског одбора 27.12.2023. године, као и разматрајући предлоге све 4 интересне групе ( ученици, запослени, родитељи/други законски заступници и локална заједница) за мото школе након завршених радионица и евалуације истих,  дефинисали смо МОТО НАШЕ ГИМАНЗИЈЕ:

СТИЦАЊЕ ЗНАЊА У БЕЗБЕДНОМ ОКРУЖЕЊУ!

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА 2024.

-У суботу, 27.1.2024. године, са почетком у 11 часова у свечаној сали наше школе обавиће се обред резања славског колача и свечана академија поводом школске славе Светог Саве.

-Тај дан је за ученике и запослене радни, ненаставни дан, према календару образовно-васпитног рада за средње школе.

-Након обреда резања славског колача, у наставку академије биће уручене награде победницима квиза о Вуку, а у програму ће учествовати чланови рецитаторске секције и мешовити хор наше школе. Академију су припремили: Гордана Богдановић и Наташа Лазић Максимовић, професорке српског језика и књижевности и Дарко Несторовић, директор школе и професор музичке културе.

-Добро нам дошли!

СВЕТОСАВСКИ КВИЗ 2024.

-У четвртак, 25.1.2024. године са почетком у 13 часова у Средњој економској школи у Лозници одржан је Светосавски квиз, на ком су се такмичиле екипе 6 средњих школа: Средње економске школе, Средње школе Свети Сава, Гимназије ,,Вук Караџић", Техничке школе, Средње школе из Малог Зворника и Крупња.

-На поменутом квизу, победу и прво место освојила је екипа наше школе у саставу: Ана Чолић, 1-1, Марко Јосић, 1-2, Аника Лечић, 2-3 и Владе Ковачевић, 4-2.

-Награде ће бити уручене на Светосавској академији у петак, 26.1.2024. у Вуковом дому културе са почетком у 19 часова.

-Честитке нашим ученицима и њиховој менторки, професорки верске наставе Драгани Деспотовић.

Још чланака...

1. КВИЗ О ВУКУ 2024.
  2. ИЗМЕНА САТНИЦЕ ВАНРЕДНОГ ИСПИТА-ЛИКОВНА КУЛТУРА
  3. ПОЧЕТАК ДРУГОГ ПОЛУГОДИШТА У ШКОЛСКОЈ 2023/24. ГОДИНИ И ОРГАНИЗАЦИЈА РАДА ШКОЛЕ
  4. РАСПОРЕД ИСПИТА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ-ЈАНУАР 2024.
  5. КРАЈ ПРВОГ ПОЛУГОДИШТА У ШКОЛСКОЈ 2023/24. ГОДИНИ
  6. ПРИЈАВЉИВАЊЕ ВАНРЕДНИХ ИСПИТА ЗА ЈАНУАРСКИ ИСПИТНИ РОК ШКОЛСКЕ 2023/24. ГОДИНЕ
  7. Теме за матурске радове 2023/24.
  8. ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА МАТУРАНТЕ
  9. ПРЕВЕНТИВНА РАДИОНИЦА: ПРЕВЕНЦИЈА И КАНАЛИСАЊЕ НАСИЉА У ШКОЛАМА
  10. ЗА МАТУРАНТЕ- СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ НА ЈЕДНОМ МЕСТУ – ВИРТУЕЛНИ САЈАМ ОБРАЗОВАЊА УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ, 22. и 23. новембар 2023. (онлајн)
  11. МОТО НАШЕ ШКОЛЕ, 2023.
  12. ДАН ШКОЛЕ, 8.11.2023. и ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ-ЈЕСЕЊИ РАСПУСТ
  13. ЛИЦЕ ЗА ЗАШТИТУ ПОДАТАКА О ЛИЧНОСТИ
  14. Распоред полагања испита ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ - ОКТОБАРСКИ РОК школске 2023/2024. године
  15. ПРИЈАВЉИВАЊЕ ВАНРЕДНИХ ИСПИТА ЗА ОКТОБАРСКИ ИСПИТНИ РОК ШКОЛСКЕ 2023/24. ГОДИНЕ
  16. Распоред часова - важи од 2. до 6. октобра 2023. године
  17. ТИМ ЗА ЗАШТИТУ УЧЕНИКА ОД НАСИЉА, ДИСКРИМИНАЦИЈЕ, ЗЛОСТАВЉАЊА И ЗАНЕМАРИВАЊА 2023/24.
  18. Писмо ученицима
  19. Писмо родитељима
  20. ПОЧЕТАК НАСТАВЕ И РАСПОРЕД ОДЕЉЕЊА ПО УЧИОНИЦАМА ТОКОМ ШКОЛСКЕ 2023/24. ГОДИНЕ