Упис 2020.

ХИТНО! ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ УЧЕНИКА УПИСАНИХ У ПРВИ РАЗРЕД

-Моле се сви родитељи који су своју децу уписали у први разред ЕЛЕКТРОНСКИ, да контактирају школу до уторка, 14.7. 2020. ( најкасније) на телефоне 875-635 или 878-636 како бисмо евидфентирали податке о ученицима, јер сервис еУписа није доступан до даљњег, а како бисмо могли формирати одељења и групе. Подаци који су нам потребни су : Име и презиме, смер на који је ученик распоређен, ОШ коју је завршио/ла, други страни језик, изборни предмети-верска настава или грађанско и обавезни изборни програми-ПАКЕТ 1 или ПАКЕТ 2.

-Хвала!

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ ПОВОДОМ УПИСА У ПРВИ РАЗРЕД

-Упис ученика у први разред обавиће се 9.и 10. јула 2020. година од 8:00-15:00 часова.

-Приликом доласка у школу на упис, ОБАВЕЗНО ЈЕ НОШЕЊЕ ЗАШИТНЕ МАСКЕ, дезинфекција руку на улазу у школу и прелаз преко дезобаријере, такође на улазу у школу.

-Моле се ученици да ОБАВЕЗНО ДОНЕСУ ПОПУЊЕН УПИСНИ ЛИСТ И СВА ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТА КОЈА СУ НАВЕДЕНА У ПРЕТХОДНИМ ОБЈАВАМА.

-У школу ће улазити по један ученик, како би се избегла већа окупљања и гужве, а све у циљу заштите и ученика и запослених.

-Приликом попуњавања уписног листа, за подручје рада ставља се ГИМНАЗИЈА, затим смер на који је ученик примљен, у даљем току општи подаци о ученику, а у НАПОМЕНУ  се само наведе ПАКЕТ 1 или ПАКЕТ 2, у зависности за који се ученик одлучио ( пакети  важе само за друштвено-језички и природно-математички смер).

-Добро дошли!

ОБАВЕЗНИ ИЗБОРНИ ПРОГРАМИ ЗА УЧЕНИКЕ КОЈИ СЕ УПИСУЈУ У ПРВИ РАЗРЕД ЗА ШКОЛСКУ 2020/21. ГОДИНУ

-Поред верске настве и грађанског васпитања, приликом уписа у први разред, на друштвено-језички и природно-математички смер, за школску 2020/21. годину, ученици бирају  2 од  4 обавезна изборна програма, који ће бити груписани у 2 пакета. Обавезни изборни програми у понуди су:

ЕЗИК, МЕДИЈИ И КУЛТУРА и ПОЈЕДИНАЦ, ГРУПА, ДРУШТВО, као ПАКЕТ 1 и

-УМЕТНОСТ и ДИЗАЈН и ПРИМЕЊЕНЕ НАУКЕ, као ПАКЕТ 2.

-Овај податак се уноси у уписни лист у делу НАПОМЕНА ( наводи се само ПАКЕТ 1 или ПАКЕТ 2).

-За све потребне информације у вези са уписом можете добити позивом следећих телефонских бројева: 878-635 и 878-636.

ХИТНО-ИЗМЕНЕ КАЛЕНДАРА УПИСНИХ АКТИВНОСТИ У ПРВИ РАЗРЕД ЗА ШКОЛСКУ 2020/21. ГОДИНУ

-Министарство просвете проследило је школама измене датума уписа ученика у први разред за школску 2020/21. годину, а измене су следеће:

-Попуњавање листе жеља у Основним школама обавиће се 1.и 2.јула!

-ПРВИ УПИСНИ КРУГ ОБАВИЋЕ СЕ У ЧЕТВРТАК, 9.ЈУЛА и ПЕТАК, 10. ЈУЛА од 8:00-15:00 часова!

-ДРУГИ УПИСНИ КРУГ У ПОНЕДЕЉАК, 13. ЈУЛА од 8:00-15:00 часова!

-По питању докумената потребних за упис, све остаје исто као и у претходним објавама, опција УПИС 2020.

КОНКУРУС ЗА УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД ЗА ШКОЛСКУ 2020/21. ГОДИНУ

-Према конкурсу за упис ученика у први разред за школску 2020/21. годину који је објавило Министарство просвете, науке и технолошког развоја, будући гимназијалци се могу уписати на следеће смерове:

1. друштвено-језички смер, 3 одељења, 90 ученика

2. природно-математички смер, 3 одељења ( уместо планираних 2), 90 ученика

3. рачунарски смер-ученици са посебним способностима за рачунарство и информатику, 1 одељење, 20 ученика.

-Укупно 7 одељења, 200 ученика!

-Подсетник: Упис ће се обавити 9 и 10. јула 2020. године од 8:00-15:00 часова. Све информације о потребним документима налазе се у претходној објави, ОПЦИЈА УПИС 2020.