English Literature Club у Гимназији

Драги ученици,

На иницијативу професорке енглеског језика Наташе Петровић и њених ученица Марије Илић и Теодоре Старчевић (III5), у Гимназији са радом почиње енглески књижевни клуб.

Циљ клуба је унапређивање вештина енглеског језика у опуштеној атмосфери, кроз дискусију о енглеској литератури, без притиска оцењивања.

Читаће се једно дело месечно, а клуб ће се  састајати двапут, једном на почетку месеца, за дискусију о аутору и контексту у ком је дело настало, други пут за разговор о самом делу, које се може читати и на енглеском и на српском језику. Свима који су заинтересовани ће бити прослеђен ПДФ формат дела.

Први састанак ће се одржати 4. октобра, у термину шестог часа прве смене (12:30 – 13:15h), у школској библиотеци.

СПИСАК ДЕЛА О КОЈИМА ЋЕ КЛУБ ДИСКУТОВАТИ ЈЕ СЛЕДЕЋИ:

• Death of a Salesman, Arthur Miller (Oktobar)
  • Shakespeare, po izboru (Novembar)
  • A Christmas Carol, Charles Dickens (Decembar)
  • Radio Silence, Alice Oseman (Januar – Februar)
  • Piranesi, Susanna Clarke (Mart)
  • On Earth We’re Briefly Gorgeous, Ocean Vuong (April)
  • Frankenstein, Mary Shelley (Maj)
  • Tortilla Flat, John Steinbeck (Jun)

ДОБРО ДОШЛИ!