НАЦИОНАЛНА ПЛАТФОРМА ,,ЧУВАМ ТЕ"-платформа за превенцију и заштиту ученика од насиља у школама

-Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број 610-00-00260/2021-20 од 13.4.2021. године, а под покровитељством Владе Републике Србије и Кабинета председнице Владе, почела је са радом Национална платформа ,,Чувам те", као прва национална платформа за превенцију и заштиту ученика од насиља у школама у Републици Србији.

-Платформа је успостављена са циљем координације и јачања интерсекторске сарадње надлежних институција у превенцији и сузбијању насиља, посебно вршњачког насиља. Истовремено, платформа је и алат који институцијама и грађанима помаже у борби против насиља које се дешава и према запосленима у установама образовања и васпитања.

-Са активирањем прве платформе ,,Чувам те" и њеним садржајима треба да се упознају и информишу сви актери у образовно-васпитном процесу-запослени, ученици, родитељи, органи школе-Наставничко веће, Савет родитеља, Ученички парламент и Тим школе за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања.

-У складу са свим наведеним, поменути актери образовно-васпитног процеса имају могућност да приступе платформи у сваком тренутку и упознају се са њеним садржајима, као и да је користе у ситуацијама када се и ако се дешава насиље. Задатак свих нас је да се насиље не дешава!